Praktyczne gadżety do samochodu

praktyczne-gadzety-do-samochodu

Jazda samochodem to wydawać by się mogło tylko przemieszczanie między punktem A i B. I z tym się nie zgodzę, dla mnie to ogromna przyjemność. Niekiedy nasze auto nie zadowala nas wystarczająco. To znaczy odczuwamy frajdę z jazdy, słuchając na przykład silnika, czy świadomość, że pod maską drzemie naprawdę duża moc. Jednak uczucie te można spotęgować – wystarczy zaopatrzyć się w kilka przydatnych gadżetów.

  1. Radio samochodowenie znam osoby, która nie lubi słuchać muzyki w trakcie podróży. Jednak nie każdy samochód wyposażony jest w seryjnie dobry sprzęt. Na pomoc przychodzą więc zewnętrzne modele. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli, a producenci prześcigają się w ofertach. Jedne grają lepiej, jedne słabiej, inne z kolei wyposażone są w wiele różnych technologii, jeszcze inne łączą wszystkie cechy w jednym produkcie. Według mnie dobre cechy takiego radia, to:
  • możliwość regulacji balansu – możliwość ustawienia natężenia dźwięku w różnych miejscach samochodu,
  • korektor dźwięku – uwypuklenie niskich lub wysokich tonów oraz ustawienie preferowanych przez siebie parametrów dźwięku,
  • wejście USB – podłączenie dodatkowego źródła dźwięku (pendrive, telefon, czy odtwarzacz mp3).
  1. Wideorejestrator – chyba najpopularniejszy obecnie gadżet do samochodu. Pozwala uniknąć odpowiedzialności za niektóre sytuacje drogowe, takie jak wymuszenia. Urządzenie daje możliwość nagrywania wszystkiego co się dzieje na drodze. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak: rozdzielczość, szerokość kąta obiektywu, jasność obiektywu, czy liczbę klatek na sekundę w jakiej nagrywany jest obraz. Z reguły mocuje się go na przedniej szybie, spotykane jest też wykorzystywanie rejestratora na szybie tylnej.
  2. Lodówka turystyczna – pozwala na zachowanie świeżości posiłków w dłuższych trasach. Można je podzielić na te z wkładami oraz na zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej.
  3. Ładowarka – podstawowy gadżet tej epoki. Smartfony rozładowują się dosyć szybko, więc warto posiadać taki gadżet w swoim aucie. Zazwyczaj jest to postać kablowa, chociaż w nowoczesnych autach można spotkać ładowarki bezprzewodowe.
  4. Uchwyt na kubek – nie w każdym aucie jest, a w każdym się przydaje. Pozwoli na bezpieczniejszą podróż, gdyż kierowca nie skupia się na szukaniu napoju. Ten jest zawsze pod ręką, kiedy tylko go potrzebujemy.