Instalacja LPG – sposób na oszczędzenie!

samochody stare

Zakup własnego samochodu nieodzownie łączy się z ponoszeniem dużych kosztów eksploatacji. To dość jasne, przecież trzeba za coś zatankować, a przy serwisie zamówić części, które nierzadko musimy sprowadzić zza granicy… Oczywiście istnieją pewne sposoby na ograniczenie ponoszonych kosztów, a jednym z nich jest to, aby zamontować instalację gazową. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przekonajmy się!

Skąd ta popularność?

Stale rosnące ceny benzyny są czymś, co sprawia, że kierowcy rwą sobie włosy z głowy. Dziś coraz większa liczba zmotoryzowanych ludzi, decyduje się na instalację LPG, pozwalającą im na zaoszczędzenie naprawdę sporych ilości gotówki na stacjach benzynowych w przeliczeniu na 100 kilometrów. Zdecydowanie najczęściej montowanym zestawem jest instalacja sekwencyjna, która jest na pewno najpewniejsza, jednak także najdroższa. Stosuje się ją w najnowszych rodzajach silników benzynowych, a ich zaletą numer jeden jest dokładne i precyzyjne działanie!

stary silnik benzynowy

Działanie

Warto się zastanowić, jak działa to wszystko! Gaz, znajdujący się w naszym zbiorniku, podawany jest pod ciśnieniem bezpośrednio do kolektora dolotowego w pobliżu wtrysku benzyny. Taka nowoczesna technologia, pozwala na uniknięcie powstawania wybuchów znanych z instalacji w starszych silnikach! Zwykle pojedynczy zestaw to połączenie butli, elektrozaworów, reduktora, układu sterującego, wtryskiwaczy i co najważniejsze – czujnika ciśnienia gazu.

nowoczesny silnik

Skąpisz? Żałujesz!

Nie warto oszczędzać na zakupie i montażu instalacji gazowej. Różnice w cenach bywają naprawdę spore i sięgają nawet 2 tysięcy złotych! Kupując tańszą opcję, możemy zaoszczędzić pieniądze, jednak ryzykujemy zakup bubla, który może okazać się wadliwy. Sprawdźcie dokładnie to, jakie opinie ma dany serwis, i czy zna się na rzeczy – nie ma niczego gorszego niż wybranie firmy, która nie zna się na montażu!

Podsumowanie

Dziś instalacja gazowa jest jednym z najpopularniejszych wyjść dla oszczędności w naszym samochodzie! Jednak musimy się także poważnie zastanowić, czy to na pewno będzie się opłacać akurat w tym pojeździe! Właśnie dlatego, gdy tylko możecie, i jest to opłacalne, zainwestujcie w LPG!