Dobre car audio

dobre-car-audio

Wydawać by się mogło, że zbudowanie dobrego zestawu audio w samochodzie to łatwe zadanie. Niestety nie jest to takie proste zadanie. Wszystkie elementy wchodzące w skład sprzętu audio należy odpowiednio ze sobą dopasować. To niestety trudna i żmudna praca.

Decydując się na zestaw audio trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę potrzebujemy oraz czy zaspokoi to nasze oczekiwania. To bardzo ważne, gdyż innych urządzeń użyjemy do usłyszenia czystej muzyki, innych do zbudowania zestawu grającego po prostu głośno. W zależności czego będziemy słuchać zestaw audio musi być pod to dostosowany. Także brzmienie sprzętu powinno być dobrane pod kątem słuchanej przez nas muzyki. W połączeniu z można osiągnąć naprawdę zadowalające projekty.

Najmniejszą uwagę poświęcamy na bajery. Zacząć należy od dobrego odtwarzacza – to nasza połowa sukcesu. Jeżeli ten będzie słaby, to pozostałe nawet najlepsze komponenty nic nie dadzą. To serce całego systemu. Wybierając odtwarzacz ważne jest zwrócenie uwagi na klasę przetwornika analogowo-cyfrowego, jakość napędu oraz lasera. Sekret dobrych urządzeń tkwi w ich staranności wykonania oraz użycia najlepszych materiałów. Ważny jest również czytelny wyświetlacz, osobna regulacja subwoofera oraz możliwość sterowania radiem z kierownicy. Ceny są różne. Za dobry sprzęt trzeba zapłacić już od 700 zł. Do dobrego odtwarzacza warto kupić dobrej klasy głośniki – wysoko i niskotonowe. Będą one zamontowane w przednich drzwiach samochodu. Drzwi należy wygłuszyć aby nie zniekształcać dźwięku. Koszt u profesjonalisty to jakieś 300 zł. Można to jednak zrobić samemu. Pamiętać należy również o tym, że sprzęt najlepiej umieścić w specjalnie przygotowanych gniazdach. Otwory fabryczne dadzą gorszy efekt. Przyzwoity zestaw to koszt w granicach 700-1000 zł. Zestaw wzbogacić można o więcej basu. Stosuje się w tym celu specjalny głośnik basowy generujący mnóstwo niskich tonów. Jego moc należy dobrać pod moc wzmacniacza. Z kolei wybierając wzmacniacz należy pamiętać, że każdy sprzęt charakteryzuje się innymi parametrami i generuje inny rodzaj dźwięku. Różni producenci preferują różne barwy. Bardzo istotnym elementem w całej tej układance są kable. Należy dobrać odpowiednią średnicę. Jeżeli ta będzie za mała wzmacniacz nie będzie mógł przekazać głośnikom wygenerowanej mocy, co sprawi, że sprzęt nie będzie na tyle efektywny na ile powinien. Końcowym etapem jest zestrojenie wszystkiego ze sobą.